Świadectwo energetyczne Opole - Nawet w 24h

Zamów legalne świadectwo bez wychodzenia z domu. Szybko i wygodnie!

wzór świadectwa charakterystyki energetycznej

Zaufali nam:

Świadectwo energetyczne Opole

Świadectwo energetyczne Opole – to warto wiedzieć!

Obowiązek posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej wprowadzony został w 2009 roku i dotyczył nieruchomości wybudowanych właśnie po tym czasie. Przez te kilkanaście lat niewiele się zmieniło, aż do roku 2024, kiedy to przyjęta została nowelizacja i obowiązkowi temu podlegają już wszyscy właściciele nieruchomości niezależnie od roku ich wybudowania. Jeśli chcesz sprzedać lub wynająć mieszkanie Twoim obowiązkiem jest posiadanie aktualnego świadectwa energetycznego. Korzystając z naszych usług szybko i sprawnie uzyskasz wspomniany dokument. Odwiedź naszą stronę internetową, która w prosty sposób przeprowadzi Cię przez cały proces. Dzięki naszej usłudze odpowiednie zaświadczenie możesz mieć już w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia. Sprawdź, jak szybko uzyskać możesz świadectwo energetyczne. Opole oraz inne okoliczne miasta zaufały już naszym usługom.

Świadectwo Charakterystyki Energetycznej Opole – załatw sprawę szybko i bez wychodzenia z domu

Nasze usługi świadczymy online, dzięki czemu, aby uzyskać świadectwo energetyczne, nie musisz umawiać się na wizytę i przeprowadzać wizji lokalnej danej nieruchomości. Dzięki naszej ofercie załatwisz to szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu, w zaledwie kilka chwil. Świadectwo Charakterystyki Energetycznej – Opole, a także inne miasta liczyć mogą na nasze pełne zaangażowanie i profesjonalną obsługę. W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej.

Świadectwo energetyczne Opole – poznaj nasze usługi.

Warto wiedzieć, że po nowelizacji, która weszła w życie w 2023 roku, Świadectwo Charakterystyki Energetycznej można uzyskać w wersji elektronicznej i jest ono tak samo ważne, jak te w wersji papierowej. Każdy nasz dokument posiada swój unikatowy numer i jest poświadczony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym osoby do tego uprawnionej, czyli audytora energetycznego. Korzystając z proponowanych przez nas usług poza wystawieniem świadectwa energetycznego, masz także możliwość zamówić audyt energetyczny za pomocą naszego formularza. Jednak to nie wszystko, ponieważ pomagamy także w uzyskaniu dofinansowania w programie „Czyste powietrze”, w którym zyskać możesz nawet do 135 000 zł dotacji. Poznaj naszą firmę, sprawdź proponowane przez nas usługi i uzyskaj potrzebne dokumenty bez wychodzenia z domu, w tym wymagane od 2024 roku świadectwo energetyczne. Opole oraz mieszkańców innych miast zapraszamy do skorzystania z naszych niezwykle wygodnych rozwiązań.

Chcesz zamówić?
To proste!

1. Wybierz rodzaj nieruchomości

Wybierz spośród kilku przygotowanych rodzajów nieruchomości: mieszkanie,
dom lub lokal użytkowy

2. Wypełnij formularz
i opłać zamówienie

Odpowiedz na kilkanaście prostych pytań dotyczących Twojej nieruchomości i dokonaj płatności
on-line

3. Odbierz świadectwo charakterystyki energetycznej

Dokumenty dostarczymy na Twój
e-mail lub adres pocztowy, a w razie dodatkowych pytań gwarantujemy stały kontakt z naszym audytorem

Kiedy potrzebujesz świadectwa?

 • Sprzedaż i wynajem nieruchomości

  Zgodnie z nowelizacją ustawy ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków, które weszło w życie 28 kwietnia 2023 roku - świadectwo charakterystyki energetycznej jest wymagane przy każdej sprzedaży i wynajmie nieruchomości.

 • Zakończenie budowy i pozwolenie na użytkowanie

  W wyniku wprowadzenia nowych przepisów, konieczne jest dołączanie kopii świadectwa energetycznego do zawiadomienia o ukończeniu budowy lub do wniosku o pozwolenie na użytkowanie.

 • Dofinansowanie “Moje Ciepło”

  Świadectwo charakterystyki energetycznej wymagane jest również w wielu programach, dotacjach i dofinansowaniach, między innymi w programie “Moje Ciepło”.

Świadectwo energetyczne
Audyt energetyczny

Jaka jest różnica? Które powinieneś wybrać?

Świadectwo energetyczne:

Audyt energetyczny:

Co mówią o nas klienci? Zobacz prawdziwe opinie!

Cześć!

Nazywamy się Bartek i Wiktoria – jesteśmy odpowiedzialni za markę Twój Odbiór.

Waszymi świadectwami i audytami zajmuje się zespół kilkunastu inżynierów i ekspertów posiadających rządowe uprawnienia, niezbędne certyfikaty i kwalifikacje.

Ponadto naszych ekspertów możesz wyszukać w ministerialnym (MRiT) rejestrze osób uprawnionych do wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej. 

Przed każdą wysyłką sprawdzamy także jakość każdego stworzonego świadectwa i audytu.

Wyszukaj nas w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków, za pomocą nr. wpisu:

 • Nr. wpisu 25084
 • Nr. wpisu 29800
 • Nr. wpisu 23828
 • Nr. wpisu 30647
 • Nr. wpisu 31669
 • Nr. wpisu 32629
 • Nr. wpisu 32643
 • Nr. wpisu 32679
 • Nr. wpisu 33004

Zamów świadectwo charakterystyki energetycznej

Nie zwlekaj i skorzystaj z usługi. Załatw wszystkie formalności bez wychodzenia z domu. Nawet w 24 godziny!

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Oczywiście, rzut może zostać sporządzony odręcznie z pomocą ołówka i linijki (linijka spowoduje, że rysunek będzie bardziej czytelny). Jeśli nie posiadasz rzutu lokalu możesz go również sporządzić w jednym z wielu darmowych programów dostępnych w Internecie: archiplaner.pl, remplanner.pl. Pamiętaj, żeby na rzucie zaznaczyć wejście, okna, ściany oraz ich wymiary. Oznacz i opisz, które ściany dzielą od sąsiadów / klatki schodowej. Określ położenie nieruchomości względem stron świata.

rzut mieszkania

Realizacja zamówienia zajmie maksymalnie 48 godzin od momentu przyjęcia zamówienia w standardowym trybie. Jeśli zależy Ci na szybszej obsłudze, oferujemy również opcję priorytetową, dzięki której zamówienie zostanie zrealizowane w zaledwie w zaledwie 24 godziny, bądź szybciej! W przypadku zamówienia wersji papierowe przesyłka zostanie nadana w ciągu 2 dni od dostarczenia wersji elektronicznej.

Zamówienia składane w naszym sklepie są realizowane w godzinach jego pracy – od poniedziałku do soboty, między godziną 9:00 a 20:00. Zamówienia złożone po godzinie 20:00 w dni robocze, a także te złożone w soboty, niedziele lub święta, będą rozpatrywane w kolejnym dniu roboczym.

 

Tak, świadectwa charakterystyki energetycznej realizujemy na terenie całej Polski. Posiadamy bazę wykwalifikowanych audytorów w całej Polsce, którzy wykonują zarówno usługę lokalną jak i zamówienia internetowe.

Tak, świadectwo charakterystyki energetycznej uzyskane online to ten sam dokument jak w przypadku wizji lokalnej.
Jak podaje gov.pl – w wyniku nowelizacji przepisów (od 28 kwietnia 2023 r.), świadectwo można otrzymać w formie:

 • papierowej – opatrzone numerem nadanym w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków oraz podpisem osobistym osoby uprawnionej
 • elektronicznej – opatrzone numerem nadanym w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków oraz kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym osoby uprawnionej

 

Nie, świadectwo energetyczne i audyt energetyczny to dwa odrębne dokumenty, z których każdy ma inne zastosowanie. Świadectwo energetyczne jest narzędziem określającym klasę energetyczną budynku oraz jego zużycie energii pierwotnej i końcowej. Z kolei audyt energetyczny to bardziej szczegółowy raport, zawierający obszerne informacje i praktyczne wskazówki dotyczące modernizacji nieruchomości, mających na celu zwiększenie jej efektywności energetycznej.

Świadectwo energetyczne jest swoistym “spojrzeniem wstępnym” na efektywność energetyczną budynku, podczas gdy audyt energetyczny to kompleksowy plan działania, który może pomóc w osiągnięciu wyraźnych oszczędności energii i poprawie wydajności budynku.

Posiadanie świadectwa jest wymagane w przypadku zawierania umowy najmu bądź sprzedaży nieruchomości oraz podczas odbiór nowego budynku. Może również być konieczne do uzyskania dofinansowania np “Moje ciepło” Audyt jest wymagany w przypadku dofinansowań na termomodernizacje budynku.

Tak, zgromadzone informacje w formularzu są wystarczające do opracowania świadectwa. Przed przystąpieniem do realizacji zamówienia audytor analizuje przesłany formularz oceniając kompletność informacji. W przypadku pytań bądź braku danych skontaktuję się z tobą w celu ich weryfikacji.

Świadectwo energetyczne może być wymagana dla garażu jedynie w przypadku, gdy jest on wyposażony w system ogrzewania i ma być przeznaczony do wynajmu lub sprzedaży.

Ceny podane na stronie dotyczą wykonania świadectwa bez wizji lokalnej. W przypadku chęci wykonania wizji cena ustalana jest indywidualnie. Wizja lokalna konieczna jest jedynie w przypadku braku danych o nieruchomości.

Tak, wersja elektroniczna przesłana na adres mailowy stanowi oryginał dokument, który jest w pełni honorowany podczas aktów notarialnych. W przypadku odbioru budynku radzimy skonsultować się z organem który wymaga danego dokumentu. Wysyłka wersji papierowej kosztuje dodatkowe 39 zł.

Tak, wraz z dostarczeniem maila z potwierdzeniem płatności, rozpoczynamy pracę nad Twoim świadectwem.

W przypadku braku danych przygotowaliśmy następujące rozwiązania:

 • Pobierz i wyślij specjalny formularz do spółdzielni lub zarządcy budynku. Następnie po jego uzupełnieniu przez spółdzielnie bądź zarządcę  prześlij go do nas na adres mailowy: kontakt@twojodbior.pl
 • Skontaktuj się z nami telefonicznie bądź napisz do nas na adres: kontakt@twojodbior.pl, nasz audytor chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania i uzyska potrzebne dane.

Tak, Waszymi świadectwami zajmuje się zespół kilkunastu inżynierów i ekspertów:

 • posiadających rządowe uprawnienia, niezbędne certyfikaty i kwalifikacje,
 • wpisanych do ministerialnego (MRiT) rejestru osób
 • uprawnionych do wykonywania świadectw
 • charakterystyki energetycznej,
 • posiadających wymagane normami prawnymi ubezpieczenie OC. Przed każdą wysyłką sprawdzamy także jakość każdego stworzonego świadectwa i audytu.

Tak, zwymiarowany rzut jest niezbędny do opracowania świadectwa energetycznego. W przypadku mieszkań warto poprosić zarządcę nieruchomości o jego udostępnienie. W przypadku braku można go przygotować odręcznie.

Każde nasze świadectwo przekazywane jest w wersji elektronicznej na podany adres mailowy. Wersja ta jak również wersja papierowa jest oryginałem poprzez naniesiony na nią podpis cyfrowy, zatem jest honorowana między innymi u notariusza. Na etapie zamówienia klient może również wybrać wersję papierową, która zostanie do niego wysłana niezwłocznie, nie później niż 2 dni robocze od dostarczenia wersji elektronicznej.

Masz więcej pytań?

Nie zastanawiaj się i napisz do nas już teraz!

Gwarantujemy stały kontakt z naszym audytorem!

Dołącz do nas

i odbierz 10 zł zniżki!

Embedded Page
Embedded Page
Embedded Page

Wielka Promocja

Do końca 30 czerwca 2024 promocja na usługi Twój Odbiór!

Audyty Energetyczne przecenione o 75zł!

Świadectwo Domu przecenione o 20 zł!

Świadectwo Mieszkania przecenione o 10 zł!

favicon
Embedded Page
Embedded Page