Jak uzyskać świadectwo charakterystyki energetycznej?

stock photo
Dowiedz się, jak uzyskać świadectwo charakterystyki energetycznej! Wybierz rodzaj nieruchomości, wypełnij formularz, zapłać online i odbierz dokument.

Kiedy myślisz o sprzedaży lub wynajmie nieruchomości, jednym z kluczowych dokumentów, o którym musisz pamiętać, jest świadectwo charakterystyki energetycznej. Ale jak dokładnie uzyskać to ważne świadectwo? Oto prosta instrukcja krok po kroku, jak to działa w naszym serwisie.

1. Wybór rodzaju nieruchomości

Zanim zaczniesz, musisz określić rodzaj swojej nieruchomości. Czy jest to mieszkanie, dom jednorodzinny, czy może lokal użytkowy? Po wyborze odpowiedniej kategorii zostaniesz przekierowany do szczegółowego formularza zamówienia, który zawiera wszystkie niezbędne informacje do sporządzenia świadectwa energetycznego. Jeśli jesteś w pośpiechu, pamiętaj o opcji ekspresowej, która gwarantuje realizację w ciągu jednego dnia roboczego!

2. Uzupełnienie danych

Kolejny krok to podanie wszystkich niezbędnych informacji o Twojej nieruchomości. Będziesz musiał podać:

  • Twoje dane kontaktowe
  • Dane adresowe nieruchomości
  • Podstawowe informacje o mieszkaniu lub domu
  • Dodatkowe dane, które pomogą w dokładnym obliczeniu charakterystyki energetycznej Nie zapomnij również o dodaniu zewnętrznego zdjęcia budynku z mieszkanie w centralnym punkcie. To zdjęcie zostanie umieszczone na Twoim świadectwie energetycznym.

3. Płatność i odbiór świadectwa 

Po uzupełnieniu wszystkich danych, wybierz preferowany sposób płatności. Gdy transakcja zostanie zakończona, w ciągu dwóch dni roboczych (lub 24h w wersji ekspresowej) otrzymasz gotowe świadectwo charakterystyki energetycznej na podany adres e-mail. Pamiętaj, że posiadanie aktualnego świadectwa charakterystyki energetycznej nie tylko jest wymogiem prawnym przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości, ale również kluczowym dokumentem, który może wpłynąć na wartość Twojej nieruchomości. 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące procesu, skontaktuj się z nami!

Udostępnij post:

Dołącz do newslettera

i odbierz 10 zł zniżki!

Skontaktuj się z nami

Zadźwoń do nas

+48 571 308 380

Napisz e-mail

kontakt@twojodbior.pl

Jesteśmy otwarci:

PON-PT: 08:00 | 16:00

Embedded Page
Embedded Page
Embedded Page
Embedded Page
Embedded Page