Gdzie uzyskać świadectwo charakterystyki energetycznej?

gdzie uzyskac swiadectwo charakterystyki energetycznej

Świadectwo charakterystyki energetycznej to dokument, który określa zapotrzebowanie energetyczne danego budynku lub lokalu mieszkalnego. Prościej to ujmując – świadectwo te to ocena zużycia energii potrzebnej do ogrzewania, wentylacji, przygotowania ciepłej wody, a także chłodzenia, warto jednak pamiętać, że w przypadku budynku niemieszkalnego bierze się pod uwagę także oświetlenie. Dokument ten pozwala określić przybliżone zapotrzebowanie na energię, a co za tym idzie także koszt utrzymania budynku lub mieszkania pod względem energetycznym. Chcesz uzyskać wspomniany dokument, ale nie wiesz, jak to zrobić? Z naszego artykułu dowiesz się, jak uzyskać świadectwo energetyczne i kto je wystawia – zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

  1. Kto ma obowiązek posiadania świadectwa energetycznego?
  2. Świadectwo charakterystyki energetycznej – jak je pozyskać?
  3. Kto wystawia świadectwo charakterystyki energetycznej?

Kto ma obowiązek posiadania świadectwa energetycznego?

Jeszcze do niedawna obowiązkiem posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej byli objęci jedynie właściciele nieruchomości, które wybudowane zostały po 2009 roku. Nowelizacja ustawy wprowadziła jednak pewne zmiany i od 2024 roku dokument ten powinni posiadać już wszyscy właściciele nieruchomości. Brak takiego świadectwa skutkować może grzywną nawet do 5000 zł. Warto jednak wiedzieć, że z obowiązku tego zwolnieni są wszyscy właściciele, którzy na własny użytek korzystają z danej nieruchomości, czyli mieszkają w niej lub prowadzą działalność. Sprawdź, gdzie uzyskać świadectwo charakterystyki energetycznej!

Świadectwo charakterystyki energetycznej – jak je pozyskać?

Jak uzyskać świadectwo energetyczne mieszkania? Już przychodzimy Ci z odpowiedzią! Najprostszym i najszybszym sposobem na zdobycie wspomnianego dokumentu jest skorzystanie z usług wydających świadectwo energetyczne online. Korzystając z renomowanej firmy, możesz uzyskać certyfikat energetyczny już w ciągi 24 godzin od złożenia zamówienia. Ta opcja niezwykle usprawnia cały proces, a Ty załatwisz ważną sprawę w kilka chwil, bez wychodzenia z domu.

Kto wystawia świadectwo charakterystyki energetycznej?

Aby posiadać ważny dokument, istotne jest skorzystanie z usług uprawnionego audytora energetycznego. Świadectwo charakterystyki energetycznej otrzymać można zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej, gdzie oba zaświadczenia są tak samo ważne. Zgodnie z nowelizacją przepisów nie masz obowiązku przeprowadzania już wizji lokalnej, a dany dokument otrzymać możesz w wersji online, co znacznie upraszcza i przyspiesza proces jego uzyskania.

Mamy nadzieję, że z naszym artykułem uzyskałeś odpowiedź na wszelkie nurtujące Cię pytania i wiesz już gdzie uzyskać świadectwo charakterystyki energetycznej.

Udostępnij post:

Dołącz do newslettera

i odbierz 10 zł zniżki!

Skontaktuj się z nami

Zadźwoń do nas

+48 571 308 380

Napisz e-mail

kontakt@twojodbior.pl

Jesteśmy otwarci:

PON-PT: 08:00 | 16:00

Wielka Promocja

Do końca 30 czerwca 2024 promocja na usługi Twój Odbiór!

Audyty Energetyczne przecenione o 75zł!

Świadectwo Domu przecenione o 20 zł!

Świadectwo Mieszkania przecenione o 10 zł!

favicon
Embedded Page
Embedded Page
Embedded Page
Embedded Page
Embedded Page